Stanowimy jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się kancelarii prawnych w Grudziądzu oraz okolicach. Kancelaria Adwokacka GJS powstała w 1954 r. z inicjatywy adw. Jadwigi Jędras. Dzisiaj tworzą ją córka i wnuk założycielki –  adw. Grażyna Jędras-Szulta oraz adw. Rafał Szulta LL.M.

sred

Nasza historia

W latach 1954-1992 kancelaria działała w ramach Zespołu Adwokackiego. Od 1992 r. do dzisiaj jest to prywatna Kancelaria Adwokacka. Obecnie firma składa się z dwóch licencjonowanych prawników – adwokatów i trzech aplikantów współpracujących. Kancelaria ma znaczące doświadczenie w doradztwie prawnym, prowadzeniu spraw z zakresu prawa karnego, gospodarczego, rodzinnego i prawa cywilnego dla klientów krajowych oraz międzynarodowych (przy szczególnym uwzględnieniu podmiotów niemieckich). Jednocześnie pozostaje jedną z nielicznych kancelarii prawnych na rynku, których tradycja i doświadczenie sięgają aż 1954 r. Kancelaria zajmuje się również stałą obsługą prawną firm, sporządzaniem, analizowaniem oraz weryfikowaniem umów pozostających w obrocie gospodarczym, a także szeroko angażuje się w mediacje karne i cywilne. Kancelaria GJS współpracuje również z wieloma podmiotami takimi jak kancelarie komornicze, notarialne, adwokackie, adwokaci kościelni, firmy windykacyjne, detektywistyczne, doradcy podatkowi, biura rachunkowe, pośrednicy nieruchomości, doradcy finansowi i firmy ubezpieczeniowe.

grazyna01

Adwokat Grażyna Jędras-Szulta

Prawo cywilne, rodzinne i rozwodowe

Ukończyła studia prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Następnie odbyła aplikację adwokacką przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Toruniu. Wiedzę i doświadczenie zdobywała u boku swojej matki adw. Jadwigi Jędras, członka Palestry od roku 1954, która zapoczątkowała praktykę adwokacką jeszcze w ramach Zespołu Adwokackiego. Obecnie adw. Grażyna Jędras-Szulta kontynuuje prawnicze tradycje rodzinne i wykonuje zawód adwokata w Kancelarii Adwokackiej w Grudziądzu. Jest członkiem Okręgowej Rady Adwokackiej w Toruniu od roku 1991. Specjalizuje się w prawie cywilnym oraz rodzinnym, a w szczególności w prowadzeniu spraw rozwodowych, podziałów majątku, spraw spadkowych, odszkodowawczych. Mając ogromne doświadczenie w kontaktach interpersonalnych, zapewnia fachową, rzetelną i skuteczną obsługę prawną, ukierunkowaną na potrzeby klienta. Bierze aktywny udział w szkoleniu nowych aplikantów.

 

rafal

Adwokat Rafał Szulta LL.M.

Prawo karne i gospodarcze

Absolwent studiów magisterskich prawa na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu i studiów podyplomowych (LL.M.) z zakresu prawa europejskiego na Uniwersytecie Saarlandzkim, Instytutu Europejskiego w Saarbrücken/Niemcy – specjalizacja prawo karne i prawo mediów. Ukończona aplikacja adwokacka. Obecnie pracuje jako adwokat w Kancelarii Adwokackiej GJS w Grudziądzu – kancelarii rodzinnej od trzech pokoleń. Zakres jego specjalizacji obejmuje w szczególności prawo karne oraz prawo gospodarcze. Biegle włada językiem niemieckim i angielskim, a także francuskim i czeskim w stopniu komunikatywnym.