Kancelaria Adwokacka GJS powstała w 1954 r. z inicjatywy adw. Jadwigi Jędras. Dzisiaj tworzą ją córka i wnuk założycielki – adwokat Grażyna Jędras-Szulta oraz adwokat Rafał Szulta LL.M. Mimo znakomitej tradycji i renomy nie spoczywamy na laurach – stale się rozwijamy, aby świadczyć usługi prawnicze na najwyższym poziomie. Jednocześnie pozostajemy jedną z niewielu kancelarii adwokackich w kraju o tak długiej historii.

Banner

Nasza historia

W latach 1954-1992 kancelaria działała w ramach Zespołu Adwokackiego. Od 1992 r. do dzisiaj jest to prywatna Kancelaria Adwokacka. Obecnie firma składa się z dwóch licencjonowanych adwokatów i trzech aplikantów współpracujących. Kancelaria ma znaczące doświadczenie w prowadzeniu postępowań sądowych i administracyjnych oraz szerokiej gamie usług prawnych. Klientom krajowym i międzynarodowym proponujemy zarówno kompleksową obsługę, jak i fachowe doradztwo prawne w trzech językach – polskim, angielskim i niemieckim.

Kancelaria zajmuje się ponadto stałą obsługą prawną firm, sporządzaniem, analizowaniem oraz weryfikowaniem umów pozostających w obrocie gospodarczym, a także szeroko angażuje się w mediacje karne i cywilne. W celu zapewnienia swoim klientom prawdziwie kompleksowej obsługi współpracuje również z wieloma podmiotami takimi jak kancelarie komornicze, notarialne, adwokackie, adwokaci kościelni, firmy windykacyjne, detektywistyczne, doradcy podatkowi, biura rachunkowe, pośrednicy nieruchomości, doradcy finansowi i firmy ubezpieczeniowe. Czerpiąc z naszych bogatych i unikalnych tradycji, nie zaprzestajemy rozwoju, idąc z duchem czasu i ciągle poszerzając swoje kompetencje.

grazyna01

Adwokat Grażyna Jędras-Szulta

Prawo cywilne, rodzinne i rozwodowe

Ukończyła studia prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Następnie odbyła aplikację adwokacką przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Toruniu. Wiedzę i doświadczenie zdobywała u boku swojej matki adw. Jadwigi Jędras, członka Palestry od roku 1954, która zapoczątkowała praktykę adwokacką jeszcze w ramach Zespołu Adwokackiego. Obecnie adw. Grażyna Jędras-Szulta kontynuuje prawnicze tradycje rodzinne i wykonuje swój zawód w Kancelarii Adwokackiej w Grudziądzu. Jest członkiem Okręgowej Rady Adwokackiej w Toruniu od roku 1991. Specjalizuje się w prawie cywilnym oraz rodzinnym, a w szczególności w prowadzeniu spraw rozwodowych, podziałów majątku, spraw spadkowych, odszkodowawczych. Mając ogromne doświadczenie w kontaktach interpersonalnych, zapewnia fachową, rzetelną i skuteczną obsługę ukierunkowaną na potrzeby klienta. Bierze aktywny udział w szkoleniu nowych aplikantów.

 

rafal

Adwokat Rafał Szulta LL.M.

Prawo karne i gospodarcze

Absolwent studiów magisterskich prawa na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu i studiów podyplomowych (LL.M.) z zakresu prawa europejskiego na Uniwersytecie Saarlandzkim, Instytutu Europejskiego w Saarbrücken/Niemcy. Specjalizuje się w sprawach karnych i gospodarczych. Obecnie pracuje jako adwokat w Kancelarii Adwokackiej GJS w Grudziądzu – kancelarii rodzinnej o tradycji obejmującej trzy pokolenia. Adwokat Rafał Szulta biegle włada językiem niemieckim i angielskim, a także francuskim i czeskim w stopniu komunikatywnym.